Kad televīzijas raidījumā sadzirdēju Ādažu novada mēra Māra Sprindžuka skaidrojumus, ka pašvaldība nu nekādi nevarot (pat nedrīkstot) palīdzēt uzlikt atpakaļ jumtu daudzdzīvokļu mājai, kurai to 17. janvārī bija norāvusi vētra, arī gribēju vai izsaukties, ka nu gan Ādažu domniekiem kaut kādā veidā «jumts ir aizbraucis». Postījumu dēļ tur deviņu ģimeņu dzīvokļi bija palikuši ne tikai bez jumta, bet arī bez elektrības un iespējām mājā uzturēties. Bija nepieciešama ātra rīcība, lai dzīvokļus nesabojātu lietus un sniegs. Sociālajos tīklos gan pavīdēja cerība, ka bagātā Ādažu pašvaldība jumtu būs dabūjusi atpakaļ un nostiprinājusi, ja ne tūdaļ pēc vētras, tad vismaz nākamajā dienā. Tik strauji nekas tomēr nenotika. Tūdaļ pēc vētras deputāti vien nolēma visām ēkā mītošajām ģimenēm, pat viņu mājdzīvniekiem nodrošināt apmaksātu pajumti viesnīcā, vairāk neko citu. «Pēc likuma, ja tur nav pašvaldības dzīvoklis, tad mēs nedrīkstam investēt privātīpašumā. Pašvaldība var palīdzēt vien ar kaut kādu saimniecisko resursu,» skaidroja M. Sprindžuks.
Vētras norautie un arī «aiznestie» jumti
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.