No otras puses: ja ne tagad, tad kad īsti būs šis labākais brīdis? Tad, kad būsim nonākuši līdz kādai šausminošai, Latviju pazemojošai, bet faktos neapstrīdamai pacienta vai viņa radinieku sūdzībai Eiropas Cilvēktiesību tiesā? Mūsu medicīnas stāvoklis diemžēl ir tāds, ka tajā vienmēr, pat īpaši nemeklējot, varēs atrast ko sāpīgāku, svarīgāku, neatliekamāku, hipokrātiskāku. «Mums dzīvības ir jāglābj, tiesības pagaidīs!», «Radinieks blakus pacientam viņu no vēža neglābs» utt.
Latvijas Radio ir nopietni pieķēries klāt savai misijai – būt sabiedrības interešu sargam arī tajās lietās, par ko pati sabiedrība reizēm kaunas atklāti runāt.