Jā, ir tas viens rādītājs — iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju vai kopējais valsts iekšzemes kopprodukts. Uz vienu iedzīvotāju pat sanāk labāks, jo tad ņem vērā iedzīvotāju skaitu. Te grūti pateikt vienu konkrētu iemeslu, kāpēc Igaunija un Lietuva ir priekšā Latvijai.
Ir tāds Baltijas inovāciju fonds, kas izveidots visām trim Baltijas valstīm un kas arī saņem naudu — riska kapitālu — no Eiropas Savienības. Šī fonda ietvaros tiek atbalstīti ātri augoši, inovatīvi uzņēmumi, cik ieguldīts tajos. Un tad var redzēt, cik Baltijas inovāciju fonda ietvaros darbavietas izveidotas Latvijā, cik — Lietuvā un Igaunijā, cik ir ģenerēts jauns eksports… Un te Latvijai rādītāji ir apmēram divreiz sliktāki nekā Lietuvai un trīsreiz — nekā Igaunijai.