
Paldies, ka varēji atnākt! Es nebrīnītos, ja tev nebūtu laika.
Tas ir filozofisks jautājums. Laiks ir un visiem vienādi – diennaktī 24 stundas, jautājums tikai, kā tu tās aizpildi. Ļoti nepareizi ir darīt to, kas nepatīk. Mēs nepareizi audzinām nākamās paaudzes. Ieliekot nepareizu kodu, mēģinām bērnus virzīt tur, kur vairāk maksā, lai materiālā nozīmē viņiem būtu labāka dzīve. Mēs katrs esam nākuši šajā pasaulē ar kādu talantu, ar spējām, un tāpēc būtu jādara tas, kas patīk, nevis tas, par ko vairāk maksā. Tas noved pie tā, ka cilvēks nav laimīgs, nav piepildīts, viņš maksā par to ar savu neapmierinātību un iekšēja tukšuma sajūtu.
Kā ar tevi? Esi laimīgs?
Jā! Es visu mūžu esmu darījis to, kas man patīk.
Kas ir tas, ko tu dari?
Man patīk lauksaimniecība. Esmu laimīgs darīt to, ko es daru, un vēl ar to varu nopelnīt naudu. Ja tu dari to, kas patīk, materiālā un finanšu puse pati pienāk. Tā nav teorija, tā ir prakse. Es nekad mūžā neesmu gājis uz darbu, lai nopelnītu.
JURĢIS KRASTIŅŠ: «Esmu dzīvei pateicīgs.» I. Fērmanes foto