Ministru biedru posteņu ieviešana, jāatgādina, ir AS prasība un daļa no vienošanās par koalīcijas izveidi. Pati ideja, protams, nav jauna, un iepriekš to aktualizēja Valsts prezidents Egils Levits, no kura ieceri, visticamāk, ir aizlienējis un grasās padarīt par realitāti AS. Pamatota šādu posteņu nepieciešamība savukārt tiek ar to, ka to esamība palielinās valdības darba efektivitāti konkrētu politikas jomu pārvaldībā, ļaus elastīgi reaģēt uz valdības prioritātēm un vispār liecinās par nobriedušu parlamentāro demokrātiju. Paredzēts, ka ministra biedrs pārzinās un uzņemsies atbildību par atsevišķām konkrētās ministrijas un tātad arī ministra kompetencē esošām nozarēm un politikas jomām, saziņā ar attiecīgo ministru varēs dot zemāk stāvošajām amatpersonām (ieskaitot valsts sekretārus ministrijās) rīkojumus un vadošus norādījumus utt., kā arī varēs piedalīties valdības sēdēs ar padomdevēja tiesībām.
Katram ministram pa biedram?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.