
Tas, kā JĀNIS ZEMĻICKIS, tautā saukts Zemītis, to dabūja gatavu, lai paliek viņa memuāriem. Katrā ziņā vēl pirms gadiem desmit viņš bija viens no populārākajiem cilvēkiem Valmierā. Un tad, pensijā devies, pēkšņi kā uz burvju mājienu viņš, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors un arī Valmieras domnieks, pēkšņi pazuda no rampas gaismām…
Cik jau ilgi un kur tagad ir tavas mājas?
Man bija tāds plāns – nostrādāt skolā par direktoru 25 gadus un tad visus darbus – gan direktora, gan skolotāja – beigt. Es 1990. gada 15. augustā sāku strādāt un 2015. gadā, nedēļu vēlāk, finišēju. To es jau laikus biju saskaņojis gan ar Inesi Boķi, gan ar Jāni Baiku, tāpēc arī tā tas viss tika izlemts. Mēs ar kundzi – šogad nosvinējām mūsu kāzu 48. jubileju – jau laikus sākām pensijai gatavoties, bijām izlēmuši dzīvot viņas dzimtas īpašumā Mārsnēnu pagastā. Ilgus gadus māju remontējām un no 2011. gada jau reāli dzīvojām Mārsnēnos. Braukāju uz darbu Valmierā līdz 2015. gadam, tad vēl kādu laiku strādāju ZAAO pie Aivara Sirmā.