Manuprāt, likumdošanā ir kļūda. Tas modelis, ko Latvija ir izvēlējusies, ka ministrs var apturēt saistošos noteikumus, kā tas notika ar Rīgu, vai pat atcelt kādu pašvaldības amatpersonu, ir nesamērīgi. Pareizāk tomēr būtu, ka tiesiskus jautājumus risina tiesā. Visas Eiropas valstis ir izvēlējušās šādu ceļu. Tiesa ir pušu sacensība, un tikai tad var apturēt lēmumu vai kādas amatpersonas statusu. Gadījums ar Rīgas Attīstības plānu liecina, ka ir bijusi politiska angažētība, pat liela vēlme parādīt, kuram ir garāka pātadziņa… Bet no tā cieš visa valsts, cieš ekonomika. Tāpēc es domāju, ka Saeimai būtu jāpārskata, vai šādas tiesības VARAM ministram ir pamatotas.
Pašvaldība ir vide, kas rada ekonomiku
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.