
Pirmais ceļojums notika, kad 1956. gadā pabeidzu Kocēnu septiņgadīgo skolu. Kolhoza smagajā automašīnā izlaiduma klase devās ekskursijā pa Vidzemi. Tad pēdējo reizi pie Daugavas redzējām Staburaga klinti un Pērses upes ūdenskritumu. Staburaga klints ūdens šaltīs noskalojām sejas, padzērāmies veldzējošo ūdeni un palīdām arī zem Pērses ūdenskrituma. Abas šīs skaistās vietas vēlāk tika appludinātas, izveidojot Pļaviņu HES ūdenskrātuvi.
Vērtīgu pieredzi ieguvu vidusskolas direktora Pētera Kampara organizētajās ekskursijās — gan ar slēpēm, gan ar velosipēdiem un autobusiem. Pateicoties tam, mēs, 1960. gada varoņu absolventi, esam saglabājuši šo tradīciju. Joprojām katru gadu dodamies vienas dienas ekskursijā pa Latviju.
ROVANIEMI. Ar Santa Klausu — mūsējie un somu skolēni. Foto no personiskā arhīva