
Jau pusvienpadsmitos dalībnieki startēja no Valmieras, sākuma punkts bija skulptūra Valmieras puikas, un raitā solī devās uz piemājas saimniecību «Vīnkalni», kurā saimnieko Žentiņu ģimene. Dalībnieki bija kuplā skaitā – mazliet zem 40, un visi kā viens varēja pievārēt 14 kilometrus garo maršrutu. Dalībnieki gāja gan gar Gauju, gan pa mežu, pabija arī Pekas pilskalnā, kur viņus sagaidīja Uldis Žentiņš, kurš pastāstīja dažādus stāstus par apkārtnes lietām un vietām. Pārgājiens noslēdzās «Vīnkalnos», kur visus jau gaidīja saimniece Zanda Žentiņa, lai visi kopīgi izzinātu Meteņu tradīcijas, kā arī noslēgumā mielotos ar zupu, kas tika vārīta uz ugunskura.
ATZĪMĒJOT METEŅDIENU. Ārijas Romanovskas foto