
Tā jau pavasara pusē arboristi – kokkopji izvērtēja 363 koku stāvokli Valmierā Jāņparkā. Pēc tam notika bīstamo izzāģēšana, sakopšana. Sekojošā labā ziņa bija, ka Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstīta projekta «Apsaimniekošanas pasākumi dabas pieminekļu – dižkoku saglabāšanai Valmieras novadā» ietvaros SIA «Labie koki» sakops un kaut nelielu mūža paildzinājumu dos septiņiem novada dižkokiem – Rietekļa paeglim, Kaņepju dižozolam, Skujiņu ozolam, Kokmuižas ozolam, Grantskalnu ozolam, Rūtiņu kļavai un Staišas ozolam. Nu var vēstīt, ka jūlijā un augustā visi pie šiem kokiem paredzētie darbi (spēcīgo vēju radīto postījumu dēļ varbūt pat vēl nedaudz vairāk) ir sekmīgi un prasmīgi pabeigti. Vasaras vidū šī paša uzņēmuma eksperti veica arī Kocēnu un Burtnieku muižu parku koku inventarizāciju.
ATVADAS. Tā, sen neviena netraucēts, no šīs pasaules atvadās viens no Kangaru dižozoliem. Ā. Romanovskas foto