
«Pirms kļuvu par zemessargu, nebiju pievērsis uzmanību dienesta iespējām Zemessardzē, tādēļ neko daudz par to nezināju. Kādu dienu ar tuviem paziņām, kuri jau vairākus gadus ir dienestā, pie kafijas krūzes aizsākām tēmu par Zemessardzi. Vārds pa vārdam, un viņi jautāja, vai nevēlos iestāties. Mana pirmā atbilde bija «nē», jo nebija pārliecības par to, ka esmu piemērots dienestam. Tomēr tā doma mani kaut kā «aizķēra».