Kādas komercbankas nupat veikta aptauja vēsta, ka esam modri: 82 procenti tās aptaujāto Latvijas iedzīvotāju šodien lielākā vai mazākā mērā saredz ekonomisko krīzi. Taču diez vai mēs – baltieši, vācieši, zviedri, slovēņi vai €-centrālbanka – sēdēsim, gurdenas rokas klēpī salikuši. Pa visiem kopā savai saimniecībai kaut kā piešausim jaunu dzirksteli. Citādi – katram šis gads būs tieši tāds, kādu paši sev – atvēlēto iespēju robežās, savā piesardzībā, taupībā un apņēmībā – sarūpēsim.
Aizvadītais gads mūsu valsts varā bija pat ne tik slikts, cik nožēlojams tās īstenotāju pašapmierinātībā. Šķiet, Vienotība – aizsūtījusi uz Rīgas pili savu izcilāko (un iespējams, pat vienīgo izcilo) politiķi un norakstot zaudējumos Krišjāni Kariņu, izveidojusi sev paklausīgāku valdību – visu pērno gadu turpināja arvien «uzsildīt» savas vēlēšanu uzvaras radīto lielummāniju.