Te ir tik auksts, ka deguns salst ciet, te īsā brīdī sasnieg tik daudz sniega, ka ceļus un taciņas aizrauj vienā mirklī. Šajā laikā gribot negribot nākas aizdomāties par tiem cilvēkiem, kuriem nav siltu dzīvokļu vai māju. Kuri nevar vai negrib atrasties patversmē. Kuriem nav iztikas līdzekļu, lai gūtu kādu pajumti.
Vasarās viņi var atrast, kur patverties – kādā pamestā šķūnī, uz soliņa vai kur citur. Bet ziemā? Ziemā tās, visticamāk, ir kāpņu telpas daudzdzīvokļu mājās. Arī manā kāpņu telpā ir reizes, kad kāds bezpajumtnieks pārlaidis nakti. Pēc kā to varu pateikt?