
Tālab likumsakarīgi, ka viņa bija aicināta uz jubileju un pārrunāt ar lasīšanas veicināšanu un e-grāmatām saistītus jautājumus.
Uz jautājumu, kāda loma viņas dzīvē bijusi grāmatām, atbilde nezinātājus pārsteigs. D. Melbārdes pirmā bibliotēka bijusi Valmierā, kādreiz sauktajā Varoņskolā. «Agrāk, padomju laikā, grāmata bija ekskluzīva prece,» atceras D. Melbārde, «un tas droši vien ietekmēja attieksmi pret grāmatām. Skola mudināja lasīt, un izlasītās grāmatas bija pat jāpiereģistrē kladītē.»
D. Melbārde joprojām ir liela grāmatu lasītāja un šobrīd, pildot amata pienākumus, arī liela ceļotāja un daudz laika pavada ārpus mājām. Tas nozīmē, ka nav iespēju paņemt līdzi daudz grāmatu papīra formātā.
Par Dacei Melbārdei sagādāto pārsteigumu priecājas arī Vija Kilbloka. Montas Badūnes foto