Pēc ilgām pārdomām vietējais partorgs atbildējis, ka komunisti. Tantiņa paziņojusi, ka tā jau viņa domājusi. Ja komunismu būtu izgudrojuši zinātnieki, tad taču to vispirms izmēģinātu uz dzīvniekiem…
Minēto situāciju diemžēl var attiecināt uz nu jau ieilgušo skolu tīkla reformu un reformām izglītības sistēmā kopumā. Jau kuro gadu tiek veidotas komisijas, plāni, tabulas un apraksti, bet rezultātu nav. Skaisti runā par to, ka skolēnam neatkarīgi no viņa dzīvesvietas jāpiedāvā kvalitatīva izglītība. To it kā nevarot nodrošināt skolas ar mazu skolēnu skaitu. Daļa patiesības tur varbūt ir. Bet nav pētījumu, kas to apstiprina vai apgāž. Esmu gan savulaik strādājis arī lielās skolās, kur bija tās pašas problēmas.