Tieši šajā dienā pirms 102 gadiem kopā sanāca latviešu pirmais vēlētais parlaments – Satversmes sapulce. Būtiski, ka toreiz mūsu valsts parlaments tika ievēlēts ar ārkārtīgi lielu vēlētāju aktivitāti, pie urnām ierodoties un nobalsojot 85% balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju! Un tas par spīti tam, ka Kārlis Ulmanis stāstīja, ka tauta ir vīlusies parlamentārismā. Zīmīgi, ka ap 80% vēlētāju apmeklētība vēlēšanās Latvijā saglabājās visu pirmskara periodu – no pirmās līdz pat ceturtajai ievēlētajai Saeimai. Interesanti, ka liela vēlētāju aktivitāte, tātad lielas vēlētāju cerības uz savēlētajiem tautas priekšstāvjiem, bija arī pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā. Pirmajās atjaunotās valsts vēlēšanās, balsojot jau par piekto Saeimu 1993. gadā, piedalījās pat vairāk balsstiesīgo Latvijas iedzīvotāju – 88,4%, un tas ir vairāk nekā savulaik balsoja par pirmo Saeimu.
Vēlētājam – pātagu vai burkānu?
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.