
«Ar jaundzimušo skaitu esam zemākajā punktā pēdējo simt gadu laikā,» saka Vidzemes Lielo ģimeņu biedrības līdzdibinātājs Andis Apsītis, uzsverot arī otru ne mazāk svarīgu problēmu, ka no visām Latvijas ģimenēm 45 procentiem tās kodolu veido tikai viens no vecākiem. Tātad ģimeniskās vērtības realitātē neatbilst vēlamajiem standartiem. «Nav vienas receptes, kā atrisināt demogrāfijas problēmu,» atzīst A. Apsītis, «arī citās Eiropas valstīs nav, taču tas nenozīmē, ka mums nevajadzētu iedziļināties situācijā un censties to uzlabot.»
DISKUSIJA VALMIERAS INTEGRĒTAJĀ BIBLIOTĒKĀ. No kreisās: Andis Apsītis – Vidzemes Lielo ģimeņu biedrības līdzdibinātājs, Elīna Treija – Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētāja, Agris Lungevičs – Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, Daiga Mieriņa – Saeimas priekšsēdētāja, un Jānis Baiks – Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs. Ārijas Romanovskas foto