Jau vairākus gadus esam pieraduši, ka izglītība ir joma, kurā notiek nepārtrauktas reformas. Arī jaunais mācību gads nav izņēmums. Topošajiem devīto un divpadsmito klašu skolēniem būs jāiespringst nedaudz vairāk, lai pabeigtu attiecīgo izglītības posmu. Pamatskolā būs jāiegūst vismaz 15% no maksimāli iespējamā vērtējuma eksāmenos, vidusskolā – 20%. Iepriekšējā mācību gadā šī robeža bija par pieciem procentiem zemāka. Nedaudz vienkāršojot: lai nokārtotu eksāmenu, bija pareizi jāatbild uz desmit jautājumiem no simta.
Protams, varam runāt par to, ka visi nav matemātiķi vai valodnieki, var arī nepaveikties. Bet eksāmenu minimālā robeža ir ļoti, ļoti zema. Īsti nevaru saprast, ko pēdējos pāris gadus pamatskolas klasēs darījis kāds no vairāk kā 600 skolēniem, kas matemātikas eksāmenā nespēja iegūt nepieciešamos desmit procentus. Vidusskolas posmā matemātikas eksāmens izrādījās nepārvarams šķērslis ap 2700 izglītojamajiem.