Šie lēmumi tika pamatoti ar nepieciešamību piesaistīt stratēģisko investoru, kā arī sākt airBaltic (kur valstij pieder 97,97% daļu) akciju tirdzniecību biržā.
Cik pareizi vai nepareizi ir šie lēmumi, raugoties no ekonomisko interešu, nacionālā prestiža un vēl citiem viedokļiem, protams, kļūs saprotams tikai pakāpeniski. Vienlaikus pietiek kaut nedaudz iedziļināties notiekošajā, lai saprastu, ka ar airBaltic nekas nav bijis un nav kārtībā. Pie kam pastāv aizdomas, ka, ja kārtība arī parādīsies, tad tā nepavisam neizskatīsies tāda, kādu to pašlaik cenšas «uzzīmēt» atbildīgās amatpersonas.