Viņa tiek apsūdzēta par robežas nelikumīgas šķērsošanas organizēšanu bēgļu grupai, un prokurore prasa piespriest Raubiško reālu cietumsodu.
Tā vietā, lai sniegtu palīdzību Latvijā jau nonākušajiem bēgļiem, kas ir saprotami un humāni, Raubiško organizēja bēgļu nonākšanu Latvijā, protams, argumentējot savu rīcību ar cilvēktiesībām, humāniem apsvērumiem, ārkārtas nepieciešamību, u.c. Tomēr, lai kādi arī tiktu izmantoti argumenti, robežas nelegāla šķērsošana ir un paliek nelegāla robežas šķērsošana, kā arī krimināllikuma pārkāpums.